Trener personalny – kim jest i jak może Ci pomóc?

Od jakiegoś czasu panuje moda na bycie fit. Za ćwiczenia biorą się wszyscy – zarówno Ci starsi, jak i młodsi. Na początku zdrowej ścieżki każdemu przydaje się mała pomoc – i tutaj pojawia się pomysł, aby skorzystać z usług trenera personalnego, który świadczy szeroki wachlarz usług, związanych ze zdrowym stylem życia.

Pomoc wykwalifikowanej osoby

Trener personalny nie tylko stworzy dla Ciebie indywidualny plan ćwiczeń i nauczy Cię prawidłowego ich wykonywania, ale również ułoży dietę i będzie Cię stale motywował. Przyznaj, ile razy próbowałeś już zrezygnować ze słodyczy i wziąć się za swoją sylwetkę? Na pewno co najmniej kilka. Płacąc za usługi trenera jesteśmy bardziej zdeterminowani do tego, żeby utrzymać się w swoim postanowieniu. W końcu nikt nie lubi tracić pieniędzy i nic z tego nie mieć.

Ale od samego patrzenia na jadłospis nic się nie zmieni, trzeba działać. Bez wątpienia proces przemiany znacznie się skróci, jeśli skorzystamy z pomocy profesjonalnego trenera, zamiast brać wszystko na swoje, niezbyt przecież w tej kwestii doświadczone, barki.

Motywacja

Ważną funkcją trenera personalnego jest stałe zachęcanie swoich podopiecznych do trwania przy poczynionych ustaleniach i nie poddawania się. Poprzez wspólne treningi staje się on dla nas nie tylko mentorem, ale również swego rodzaju przyjacielem. Przy nim pokonujemy swoje słabości i zmieniamy się fizycznie. Ale zmiany dotyczą też naszego stanu psychicznego, ponieważ osiągając kolejne cele mamy poczucie, że nie stoimy w miejscu i robimy coś dla siebie. Trener ma za zadanie przekonać nas o tym, że jesteśmy wystarczająco silni, by spełnić swoje marzenia.

Bardzo popularnym rodzajem motywacji w Internecie jest wstawianie swoich zdjęć przed i po metamorfozie. Patrzymy na dwa obrazki: na jednym widzimy zblazowaną osobę z nadwagą, na drugim zaś uśmiech i świetną sylwetkę. Myślimy wtedy: skoro on dał radę, dlaczego ja miałbym się poddać? A po jakimś czasie to zdjęcie naszej przemiany może wylądować na fanpage’u naszego trenera personalnego i to my możemy stanowić dla innych motywację.