Wybiegaj sobie zdrowie

John Doe

Uważany jest za sport, który nie wymaga żadnego wkładu finansowego. Na początek wystarczą tylko sportowe buty i dresy – i od razu można wyjść pobiegać.

Jak zacząć?

Jak zwykle największą trudność sprawia nam zmotywowanie się do wyjścia z domu. A to pada, a to za zimno albo za gorąco… Dobra wymówka znajdzie się zawsze. Ale musisz wiedzieć, że jeśli nie zaczniesz od razu biegać na serio to nigdy nie uda Ci się wyrobić w sobie nawyku. Zaś stworzenie takowego potem znacznie ułatwia rozpoczęcie treningu w niesprzyjających warunkach. To prostu myśl, że musisz się chociaż trochę poruszać, nie da Ci spokoju. Dlatego na pytanie „jak zacząć” odpowiadamy: po prostu wyjdź i zacznij.

Odzież sportowa

Chociaż zakupienie nowego stroju motywuje do działania niektóre osoby nawet bardziej niż wizja wymarzonej sylwetki, to na początku naprawdę nie ma potrzeby wydawania fortuny na specjalistyczną odzież termalną. Zobacz, czy w ogóle bieganie Ci się spodoba – gwarantujemy, że w bawełnianej koszulce i starym dresie biega się tak samo, jak w ubraniach z najnowszej kolekcji modnej sportowej marki. Ciekawym pomysłem jest również kupienie sobie odzieży w ramach nagrody za swoje osobiste rekordy.

Odpowiednie podejście

Uprawianie sportu ma być przyjemnością… albo chociaż nie powinno być czynnością absolutnie przez Ciebie znienawidzoną. Negatywne podejście w niczym nie pomoże – warto otworzyć się na nowe doświadczenia i dać sobie szansę. A przede wszystkim nie zakładać sobie celów, które są ponad nasze możliwości i nie karcić siebie zbyt mocno, kiedy okaże się, że potrafimy przebiec mniej, niż byśmy tego pragnęli. Sport to zabawa, sposób na odcięcie się od codziennych spraw i stresów. Dlatego czas na bieganie niech będzie wolny od wszelkich negatywnych myśli - nie bój się, jeszcze zdążysz się pomartwić.

O tym pamiętaj

Nigdy nie rozpoczynaj biegu bez rozgrzewki – to ona przygotowuje nasze mięśnie do wysiłku fizycznego. Dzięki niej zmniejszamy szanse na powstanie jakiejkolwiek kontuzji. A przecież chyba nikt z nas nie chce być uziemiony w domu. Dlatego trenuj z głową!